קבלת החלטות בתנאי אי ודאות

כדי להצליח במצב של קבלת החלטות בתנאי אי ודאות, יש להתייחס לזמן שיש לנו לקבל את ההחלטה ולמידע הזמין לנו באותה נקודת עת. אני גאה להציג בפניכם את ההזדמנות לקבל החלטות בצורה בטוחה יותר ולדעת להתמודד עם מצבי חוסר וודאות בצורה מעוררת השראה.

הפסיקו להתלבט והשאירו פרטים כדי שנוכל לקבל החלטות משותפות!

קבלת החלטות בתנאי אי ודאות – מה מייחד את הסדנאות של לירון פורת

תרגול – המשפט החשוב ביותר שאנחנו צריכים לזכור בהקשר של קבלת החלטות בתנאי אי ודאות הוא "Practice makes Perfect". הקורסים והסדנאות שלנו משלבים תרגולים אינטנסיביים ומפתיעים כדי להטמיע את היכולת של קבלת ההחלטות בצורה אינסטינקטיבית.

נשימה ומיינדפולנס – גם ברגעים הקיצוניים שבהם נידרש לקבל החלטות קשות, נצטרך לדעת לעשות זאת בצורה מושכלת ומחושבת. נראה איך תרגול נשימות ומיינדפולנס יסייעו לקבלת החלטות טובות יותר.

נקודת מבט אחרת – ממחקרים עולה כי ככל שמגוונים את הנושאים ואת הדוגמאות, כך המוח שלנו מסוגל להפנים דברים בצורה טובה יותר. אנחנו מלווים את כל ההרצאות בסיפורים מרתקים ומלמדים שמספקים דרך אחרת להבין את החומר העיוני.

מיקוד – כבר מהפגישה הראשונה אנחנו מגדירים מטרות קצרות וארוכות טווח כדי שיהיו לנו למפת הדרכים, בלי ברבורים ובלי ללכת סחור סחור.

סימולציות מותאמות אישית – כדי להגיע להתמודדות האיכותית יותר עם מצבי אי ודאות, אנחנו נבצע סימולציות שמדמות מצבים אפשריים ותמיד נמצא גם את הדרך להכניס פנימה אתנחתא קומית ומרעננת כדי להעמיק את החוויה הלימודית.

ניסיון – ההרצאות והסדנאות שלנו מורכבות ממחקרים אקדמאיים, אך מעל הכול הן מבוססות על ניסיון בפועל. רעיונות גדולים יכולים להיות נהדרים, אבל מה שמעניין אותנו זה להביא את הדברים שמספקים תוצאות.

שיפור יכולת קבלת החלטות בתנאי אי ודאות

כשהחלטתי לעזוב את התפקיד הנוח שהיה לי בעולם הפיננסים חשבתי שאני מקבלת החלטה מושכלת. לא היה לי מושג שהעסק שאני עומדת להקים ביזע ודמעות יהפוך להצלחה, ועוד יותר לא ידעתי שאפרד ממנו מהר מאוד.
ככל שהעסק שגשג, ככה הרגשתי חוסר סיפוק והתחלתי לערער ביכולת שלי לקבל החלטות. כל התהליך הזה הביא אותי לחשוב איך אפשר לשפר את יכולת קבלת ההחלטות ועוד יותר מכך, איך אפשר להיות מרוצים מהתוצאות.

לא אספר כאן את כל השיטות (כי אני רוצה שיישאר לנו על מה לדבר בסדנה ובקורס קבלת החלטות 😊), אבל כן אגיד שהדרך לשפר את יכולת קבלת ההחלטות בתנאי אי ודאות מתחילה בהבנה של מה אני רוצה בחיים.
רק כשאנחנו יודעים בצורה וודאית מה אנחנו רוצים להשיג ומה הערכים שמובילים אותנו לשם, אנחנו יכולים לשפר את קבלת ההחלטות שלנו ולהיות שלמים במאה אחוז עם התוצאות שיגיעו.

לירון פורת מובילה תכניות פיתוח מנהלים בחברות וארגונים
לירון פורת, מובילה הרצאות למנהלים בחברות וארגונים

עיקרי השיטה לקבלת החלטות בתנאי אי ודאות מאת לירון פורת

בעזרת שיטה ייחודית לקבלת החלטות בתנאי אי ודאות, המבוססת על מתודולוגיית Zoom Out – Zoom In, גם אתם תוכלו להיות בנקודת מוצא טובה יותר להתמודד עם מצבי קיצון ואירועים שבהם אין לכם את כל הנתונים לקבלת החלטה מלאה. עיקרי השיטה:

• Mastering Yourself – להכיר את עצמנו לעומק ולהיות המומחים מספר 1 של עצמנו, לדעת מה מניע אותנו ומה החסמים שלנו.
• Mindset – לשנות דיסקט במוח ולסייע לעצמנו לשפר את דפוסי החשיבה שלנו כדי להיות מאושרים יותר ודחיינים פחות.
• Vision – מה המטרות והחזון שלנו לשנים קדימה ומה אנחנו מוכנים (ולא מוכנים) לעשות בדרך לשם.

מהססים? יש לכם שאלות?
הפסיקו להתלבט והשאירו פרטים כדי שנוכל לקבל החלטות משותפות!
×
×

עגלת קניות